Tisztelt Érintett Szervezetek!
Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsról, valamint a Digitális Kormányzati Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság és a kormányzati informatikai beszerzések központosított közbeszerzési rendszeréről szóló 301/2018. (XII. 27.) Korm. rendelet (a továbbiakban: DKÜ rendelet), valamint a Nemzeti Kommunikációs Hivatal jogállásáról és a kormányzati kommunikációs beszerzésekről szóló 162/2020. (IV. 30.) Korm. rendelet tárgyi hatálya egyaránt kiterjed „projektmenedzsment” és „minőségbiztosítás” feladatokra, így a Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt. (a továbbiakban: DKÜ Zrt.) és a Nemzeti Kommunikációs Hivatal (a továbbiakban: NKOH) egyeztetése alapján a DKÜ rendelet hatálya alá tartozó feladatok az alábbiak szerint kerültek meghatározásra.
IKT Projektmenedzsment
A kifejezés alatt az informatikai és/vagy távközlési (IKT) eredménytermékek előállításához kapcsolódó, IKT végzettséget vagy képzettséget is igénylő projektvezetési feladatok értendők. A projektmenedzsment szolgáltatás biztosítja a projekt tevékenység tervezési, előkészítési és megvalósítási folyamatának vezetését, irányítását, szervezését, és felel az eredménytermék határidőre történő előállításáért a vonatkozó szabályozási és szervezeti követelmények betartása mellett, figyelembe véve a minőségbiztosító által megfogalmazott szempontokat és visszajelzéseket. Mindezeken túl összehangolja és irányítja az erőforrások, információk, a rendelkezésre álló módszertani és technikai IKT eszközök hatékony felhasználását.
IKT Minőségbiztosítás
A kifejezés alatt az informatikai és/vagy távközlési (IKT) projektekhez és azok eredménytermékeihez kapcsolódó, IKT végzettséget vagy képzettséget is igénylő minőségbiztosítási feladatok értendők. A minőségbiztosító olyan, a projektmenedzsment szervezettől független személy vagy szervezet, amely követi és biztosítja azt, hogy a projekt és annak keretében megvalósuló informatikai fejlesztések, kialakított szolgáltatások (pl.: a hardverelemek, alkalmazások, dokumentumok, módszertanok) minden tekintetben megfeleljenek a projekt, illetve tágabb értelemben a megrendelő igényeinek, a vonatkozó szabályozási és szervezeti követelmények által támasztott feltételeknek, együttműködve a projektmenedzsment szervezettel.
Amennyiben a beszerzési igény a fentiekben meghatározott fogalmi körbe tartozik, abban az esetben az érintett szervezetnek a beszerzési igényt kizárólag a DKÜ Zrt. részére kell benyújtani. Amennyiben pedig a „projektmenedzsment” és/vagy „minőségbiztosítás” feladatokat tartalmazó beszerzési igény a fenti fogalmi körbe részben, vagy egészben nem illeszkedik, abban az esetben az érintett szervezetnek az NKOH felé kell jeleznie a beszerzési igényét, összhangban a DKÜ rendelet 1. § (2g) bekezdésében foglaltakkal.
Felmerülő kérdéseikkel forduljanak bizalommal kollégáinkhoz, a kmsupport@dkuzrt.hu címen!
Tisztelettel:
Digitális Kormányzati Ügynökség Zrt.